by Baris Ceviz


Posted on Thursday 06 April 2017


Microsoft Azure App Services Deployment - Github

Azure App Services ile çalışan ve Source Control olarak Github kullananlar için deployment seçeneklerinden bahsedeceğim.

Selamlar,

Bir önceki yazımda Visual Studio Team Services kullananlar için Azure App Services Deployment tan bahsetmiştim. Bu yazımda Github ile Integration dan bahsedeceğim. Aslında adımlar benzer. Sadece Github için özel birkaç şey mevcut.

Önceki yazımı incelemek isteyenler için Microsoft Azure App Serviecs Deployment - Visual Studio Team Services adresine alalım ve Github Integration nasıl yapılıyor hemen bakalım.

Githubdaki Private veya Public Reponuzu deploy etmek istiyorsanız, Github hesabınız ile Azure Portal Management a authenticate ediyorsunuz. Ardından Azure Portal hesabınızdaki Repository listesine erişebilecektir.

Ardından gelen ekranda Github kullanıcı adı ve şifrenizi girerek oturumu açıyoruz.

Authentication tamamlandıktan sonra Azure Portal daki Authentication bölümündeki OK butonuna tıklıyoruz. Ardından Choose Project bölümünden repomuzu seçebiliriz.

Eğer farklı bir branch üzerinde çalışıyorsanız, Choose branch bölümünden ilgili branch inizi seçiniz. Ben varsayılan olarak master branch ini seçiyorum.

Tüm işlemlerimizi tamamladığımıza göre artık Ok butonuna tıklayarak integration ını tamamlıyoruz. Böylelikle ilgili Github repomuza her kod pushladığımızda Azure App Services ımız otomatik olarak deploy edilecektir.

Bu tarz kısa kısa bilgiler ile güncel kalmaya çalışıyor olacağım. Feedbacklerinizi sosyal medyadan veya e-mail ile gönderebilirsiniz.

Sevgilerle, iyi okumalar :)